Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z činnosti místní organizace Českého rybářského svazu ve Skuhrově nad Bělou v roce 2021

Z činnosti místní organizace Českého rybářského svazu

ve Skuhrově nad Bělou v roce 2021

 

        Máme za sebou většinu rybářského roku 2021. Jako každoročně se v jarních měsících slovila v chovných potocích násada pstruha obecného, která se vysadila do řeky Bělé a do potoků se vysadil plůdek. Na chovných rybnících jsme letos neměli žádné problémy s vodou, protože vzhledem k častým dešťům ji bylo někdy spíše moc. Mohli jsme kapříkům dopřát dostatek krmení a ti nám pěkně rostli.  Do rybníku v Debřecích jsme přivezli i násadu candáta, aby si v budoucnu na své přišli i lovci dravců.  

     Spolek uspořádal sběr železného šrotu.  To, že se snažíme, aby byl u rybníků pořádek a mohli tam nejen rybáři, ale i ostatní v klidu relaxovat, je samozřejmost. Tady musím napsat, že nejen rybáři, ale i ostatní návštěvníci u rybníku nechávají odpadky mimo koše, nebo nám je házejí do topeniště u grilu. Chtěl bych tedy všechny poprosit, aby udržovali u rybníku pořádek. Vše vyvrcholilo tím, že si parta mladíků udělala u rybníku párty a pak nám „vlezli“ do chaty, tam se vyspali a zase odešli. Naštěstí bylo trochu poškozeno pouze okno.

       V letošním roce již nebyl takový problém, vzhledem k okolnostem okolo onemocnění COVID-19, uspořádat všechny naše tradiční závody.

      Dne 5. 6. 2021 jsme na rybníku D1 uspořádali dětské závody. Letos se sešlo pouze 14 dětí, z toho 7 z kroužku MO Skuhrov nad Bělou. Skoro se všemi přijel alespoň jeden rodič a pomáhal svým dětem s přípravou na závody. Každé z dětí si vylosovalo své místo k lovu.  V 8:00 hodin byl zahájen závod. Některé menší děti s rybolovem trochu zápasily a rodiče měli plné ruce práce. Oproti tomu některé starší si už počínaly jako staří mazáci. Skoro všechny děti ulovily alespoň nějaký úlovek a každé z dětí dostalo pěknou cenu. Po celou dobu závodu bylo pro děti připraveno občerstvení, které měly zdarma.  Krásné a hodnotné ceny byly zakoupeny z poskytnutých darů obcí Kvasiny a Skuhrov nad Bělou. Také touto cestou si obě obce zaslouží velké poděkování za podporu vztahu k přírodě a rozvoje sportovního rybolovu u dětí v okolí.

      Dne 12. 6. 2021 se konaly rybářské závody jednotlivců na rybníku D1 v Debřecích. V letošním roce se sešlo celkem 38 závodníků ze širokého okolí.  Zastoupena byla i naše MO Skuhrov nad Bělou a to 7 soutěžícími.  Počasí bylo od rána slunečné a teplé. Chytalo se na dva poločasy po třech hodinách, tak si soutěžící rybolov mohli užít. Ryba moc nespolupracovala a tak i vítěz měl nachytaných jen 406 cm ryb.  Pro účastníky byly připravené věcné ceny.

      Dne 14. - 15. 8. 2021 se také uskutečnil závod na 24 hodin dvojic. V letošním roce se zúčastnilo 24 dvojic, což je maximální možný počet. Počasí přálo, ryby braly, teda některým dvojicím.  Letos se také zase obnovila tradice „koupání“. Jeden ze závodníků se koupal dobrovolně, nechtěl přijít o montáž uvízlou v pařezech. Další dva zachraňovali prut, který jim při záběru kapr stáhl do vody.  Jen dodám, že oba pruty byly zachráněny a kapři vytaženi a závodníkům započítány. Celkem se nachytalo 686 kg bodovaných ryb.  Poděkování patří všem sponzorům a členům organizace, kteří se starali o hladký průběh obou závodů.

     Na rybníku v Debřecích bylo od 23. 8. 2021 soustředění mladých rybářů. Sešlo se zde 24 dětí od 7 do 15 let věku. Některé již rybaří a některé se s tímto krásným koníčkem teprve seznamovaly. Skoro všechny děti spaly u vody ve svých stanech, jen dvě v naší chatce.  V letošním roce se hlavně chytalo, občas bylo nějaké video a soutěže, aby se děti trochu odreagovaly.  Tentokrát nepřálo počasí a skoro každý den aspoň chvíli pršelo. Čtvrtek a pátek už propršel skoro celý. Dětem počasí vůbec nevadilo a stále se pokoušely o nějaký úlovek. Ryb se nachytalo poměrně hodně a mezi tím byly i ryby okolo 80 cm. Vytažení velké ryby vždy bylo takové „kolektivní“, všechny děti se seběhly a byla i kolektivní radost z pěkné ryby. Snad to tak zůstane co nejdéle a nebudou si úlovky závidět ani v budoucnu.  

     Na tomto místě bych chtěl poděkovat obecním úřadům ve Skuhrově nad Bělou a Kvasinách za spolupráci a podporu našeho spolku. Pro děti z kroužku mládeže se díky této podpoře může pořádat více zajímavých akcí a začínajícím dětem můžeme poskytnout drobnosti potřebné k tomuto krásnému koníčku. Také děkujeme sponzorům, kteří věnují ceny na rybářské závody.

     Pokud chcete relaxovat v přírodě se sportovním rybolovem, rádi Vás mezi námi uvítáme.    Další informace o nás najdete na internetové adrese: http://www.rybariskuhrov.cz/

 
 


Poslední fotografiepočasí

Počasí Skuhrov nad Bělou - Slunečno.cz

Archiv

Kalendář
<< květen / 2024 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 273113
Měsíc: 5440
Den: 171