Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z činnosti ČRS Skuhrov nad Bělou 2019

article preview

Z činnosti místní organizace Českého rybářského svazu

ve Skuhrově nad Bělou v roce 2019

 

        Rok 2019 se nám přehoupl do své druhé půlky a naše organizace má za sebou již řadu událostí. 

     Letošní rok začal především doděláním výpustě a úpravou hráze rybníku D2 v Debřecích. Když bylo vše po nemalých komplikacích hotovo, mohl se rybník po dvou letech opět konečně napustit.  V dubnu nás čekalo vypuštění rybníku D1. Část ryb se přemístila do opraveného a napuštěného rybníku D2 a zbytek ryb se odvezl do rybníku v Rybníčkách.   Při vypouštění na nás čekalo nemilé překvapení v podobě zanešené výpustě, která se musela po vypuštění rybníku co nejdříve vyčistit a zároveň se musel opravit sesouvající se levý břeh rybníku. Vše se muselo udělat v co nejkratší možné době, aby byl dostatečný přítok pro napuštění rybníku. Přes veškerou snahu se oprava a čištění protáhlo a tak rybník poté natékal velice pomalu, čehož si občané Skuhrova jistě všimli.  Když byl rybník asi z poloviny napuštěn, slovil se rybník v Rybníčkách.  Ryby byly vráceny zpět do rybníku D1 a do rybníku v Rybníčkách se dala násada kapra a amura. 

     Je teprve začátek léta a již se začínáme potýkat s nedostatkem vody. Spodní rybník je na tom dobře vzhledem k průsaku vody z horního rybníku D2, ve kterém nám ale již nyní chybí asi metr vody. Musíme doufat, že trochu zaprší a hladina rybníku se opět doplní. Jinak hrozí kyslíkové deficity a úhyny ryb, jako tomu bylo v roce minulém.

     Celoročně se snažíme udržovat okolí rybníků v čistotě a v pořádku, aby zde bylo příjemné prostředí. Dále se snažíme o to, aby bylo v rybnících dostatek ryb a každý si při rybolovu zachytal a neseděl u vody bez záběru.

     Dne 15.6.2019 jsme uspořádali rybářské závody dospělých na spodním rybníku v Debřecích.  Jak se již stává zvykem, většina soutěžících přijíždí z cizích spolků a to často i ze značných vzdáleností. V letošním roce se sešlo 45 závodníků, což je na naše poměry velmi vysoká účast. Počasí se vydařilo, ryby braly, tak věříme, že byli soutěžící spokojeni.

     V letošním roce jsme navázali na loňskou účast na akci “Proměny dřeva“, která se konala na hradě ve Skuhrově nad Bělou.  Jako rybáři jsme zde měli svůj stánek, kde jsme prodávali smažené pstruhy. Ohlasy „strávníků“ byly velmi pozitivní, což nás potěšilo.

     V červenci pořádáme soustředění pro mladé rybáře na rybníku v Debřecích. Děti nejen z rybářského kroužku se zde budou zdokonalovat v lovu ryb, ale i ve všem, co s rybolovem souvisí. 

     V srpnu nás ještě čeká tradiční 24 - hodinový závod dvojic, který se koná ve dnech 17. – 18. srpna.  Přijďte se podívat, jak takový závod probíhá a podpořit závodníky. Občerstvení zajištěno.

     Na tomto místě bych chtěl poděkovat obecním úřadům ve Skuhrově nad Bělou a v Kvasinách za spolupráci a podporu našeho spolku. Pro děti z kroužku mládeže se díky této podpoře může pořádat více zajímavých akcí a začínajícím rybářům můžeme poskytnout drobnosti potřebné k tomuto krásnému sportu.

     Také děkujeme všem sponzorům, kteří věnují ceny na rybářské závody.

     Pokud chcete relaxovat v přírodě se sportovním rybolovem, rádi Vás mezi námi uvítáme. Další informace o nás najdete na internetové adrese: http://www.rybariskuhrov.cz/

 

autor : David Zounar

 
 


Poslední fotografiepočasí

Počasí Skuhrov nad Bělou - Slunečno.cz

Archiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 216996
Měsíc: 3592
Den: 107